Moot Court

اولین دوره حقوق فناوری فانوس

اهداف:

  • طرح مسائل و چالش‌های حقوقی کسب‌وکارهای نوآورانه و فناور به صورت عمومی‌تر در میان حقوق‌دانان و حقوق‌خوانان
  • ایجاد آشنایی، علاقه‌مندی و ترغیب نسل جدیدی از کارشناسان حقوقی برای مشارکت در مباحث حقوق فناوری، حقوق پلتفرم‌ها و کاربران، حقوق داده و مباحثی نظیر این
  • شناسایی افراد مستعد و صاحب‌نظر برای مباحث مختلف حقوق فناوری و برنامه‌ریزی برای آموزش درازمدت آن‌ها به منظور رفع نیازهای کسب‌وکارهای فناور
  • عمومی‌سازی اهمیت مباحث حقوق فناوری به عنوان یکی از مباحث حقوقی کمترپرداخته شده در کشور

شرح رویداد:

پیش از اعلام عمومی برگزاری رویداد، کمیته‌های علمی و اجرایی موت‌کورت تشکیل خواهند شد. رویداد موت‌کورت حقوق فناوری فانوس، به صورت عمومی با اعلام برگزاری و فراخوان ثبت‌نام آغاز می‌شود. مساله حقوقی موت‌کورت پیش از پایان ثبت‌نام منتشر می‌شود. شرکت‌کنندگان یک هفته فرصت خواهند داشت ابهام‌های خود درباره مساله مطرح شده را به برگزارکنندگان منتقل کنند. سپس یک جلسه توجیهی و آموزشی از سوی کمیته علمی برای پاسخ به ابهام‌ها و سوالات مطرح شده برگزار خواهد شد. گروه‌های شرکت‌کننده پس از آن در مهلتی که اعلام خواهد شد دو لایحه خوانده و خواهان را نوشته و ارائه می‌کنند. در واقع هر گروه هر دو لایحه خوانده و خواهان یک دعوای حقوقی مطرح شده را خواهند نوشت. پس از طی روند داوری و نمره‌دهی به لوایح، گروه‌های منتخب برای حضور در جلسه استماع فراخوانده می‌شوند. گروه‌ها با قرعه‌کشی روبه‌روی هم رقابت خواهند کرد و در هر رقابت هم طرف‌های خوانده یا خواهان با قرعه‌کشی انتخاب خواهد شد. گروه برنده در جریان جلسه استماع انتخاب خواهد شد.

رویداد برای سال اول با تمرکز بر حقوق داده‌ها و پردازش داده‌های شخصی برگزار خواهد شد.

زمان‌بندی رویداد:

رویداد با فراخوان عمومی از نیمه تیر ماه آغاز و با برگزاری جلسه استماع در آبان سال ۱۴۰۱ پایان خواهد یافت. ۱۵ مرداد مهلت ثبت‌نام پایان خواهد یافت. در طی حداکثر یک هفته، ابهامات جمع‌آوری و به سوالات پاسخ داده خواهد شد. رقابت با برگزاری جلسه استماع در آبان پایان خواهد یافت. روز برگزاری این جلسه بعدتر اعلام خواهد شد.

جوایز:

افراد تیم منتخب می‌توانند جایزه خود را از بین یکی از جوایز زیر انتخاب کنند:

  • کمک‌هزینه شرکت در یک دوره آموزشی یا رویداد پژوهشی یا دانشگاهی مرتبط با حقوق فناوری در اروپا
  • گرنت پژوهشی سه ماهه برای پیشبرد یک پروژه پژوهشی در حوزه حقوق داده
  • حمایت مالی از تولید محتوای دیداری یا شنیداری یا مکتوب، چاپ و انتشار کتاب یا… در حوزه حقوق فناوری یا حقوق داده‌ها

تعداد اعضای گروه‌ها:

برای ورود به رقابت در موت‌کورت فانوس گروه‌هایی حداقل ۳ نفره و حداکثر ۵ نفره تشکیل دهید. این ملاحظه را در نظر بگیرید که علاوه بر تخصصی حقوقی که نیاز نوشتن لوایح است باید بتوانید در رقابت با گروه‌های دیگر، بیش از دیگران قاضی یا قاضی‌ها را با استدلال‌های خود تحت تاثیر بگذارید. همین‌طور توصیه می‌کنیم که اگر در بین اعضای گروه خود از افرادی که با مسائل فنی حوزه پردازش داده‌های شخصی آشنایی دارند استفاده نمی‌کنید دست کم بتوانید از مشاوره چنین فردی در طول فرایند استفاده کنید.

لینک ثبت‌نام:

برای ثبت‌نام به این آدرس مراجعه کنید.

راهنمای ثبت‌نام:

اعضای هر گروه باید به صورت مستقل وارد مراحل ثبت‌نام شوند و اطلاعات خود را تکمیل کنند.
ثبت‌نام پنج‌مرحله‌ای خواهد بود:

۱. ابتدا هر فرد با مراجعه به لینک زیر در آکادمی فانوس ثبت‌نام خواهد کرد:

https://academy.phanous.ir/login/signup.php?lang=fa

این مرحله را همه اعضای گروه طی خواهند کرد و با پر کردن فرمی که در این لینک آمده عضوی از آکادمی فانوس خواهند شد.

۲. پس از طی مرحله اول، ایمیل تایید ثبت‌نام را دریافت خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا عضویت شما در آکادمی فانوس تایید شود. در صورتی که ایمیل را مشاهده نکردید پوشه‌ی Spam را نیز بررسی کنید.

۳. در بخش «خانه» آکادمی فانوس موت‌کورت حقوق فناوری فانوس را مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی آن و بعد روی گزینه «ثبت‌نام»، ثبت‌نام انفرادی هر فرد در موت‌کورت انجام خواهد شد.

۴. مرحله چهارم را کافی است یکی از اعضای گروه انجام دهد. این فرد باید روی گزینه «گروه‌بندی» و بعد از آن روی «ایجاد گروه جدید» کلیک کند. در پنجره‌ای که باز می‌شود نامی که برای گروه در نظر گرفته‌اید را وارد کند و یک رمز عبور برای عضویت در گروه در نظر بگیرد.
۵. حالا دیگر کافی است بقیه اعضای گروه هم به بخش «گروه‌بندی» بروند و با رمز عبوری که در مرحله چهارم در نظر گرفته شده با کلیک روی «عضویت در گروه» عضوی از گروه خود شوند.

در صورتی که در مراحل ثبت‌نام به مشکلی برخورد کردید لطفا با ما در میان بگذارید: khawrazmi@phanous.ir

ارتباط با ما

برای تماس با ما و ارائه نظرات و انتقادهای خود، رفع ابهام‌ و پرسیدن سوالات می‌توانید از راه‌هایی که در پنل مسابقه وجود دارد اقدام کنید.

این صفحه در طی مراحل مختلف رقابت به روز خواهد شد و جدیدترین اطلاعات درباره موت‌کورت را در آن خواهید یافت.